Barcelono witaj, Hiszpanio żegnaj…

No cóż, wszystko, co dobre się kiedyś musi skończyć, nasz pobyt na hiszpańskiej ziemi również. Ostatnie dwa dnispędziliśmy w Barcelonie. Ale zanim tam dotarliśmy jeszcze było kilka formalności – omówione zostały odbyte praktyki, dokonaliśmy oceny całego swojego pobytu w Saragossie oraz wszystkiego tego, co podobało się nam najbardziej, wskazaliśmy też na kilka rzeczy, które mogłyby
Jeden dzień z życia opiekuna grupy

Akuratnie, tym razem, mój dzień zaczął się o godzinie 9.30, kiedy to wraz z przedstawicielem biura organizatora odwiedziłam pracodawców z firmy DSV i uczniów, którzy tam odbywali praktyki tj. Patrycję Czerwińską Krzysztofa Krawczyka i Michała Totonia. Uczniowie opowiedzieli o swojej pracy w magazynie, a pracodawcy wyrazili swoje bardzo pozytywne zdanie nt. zaangażowania i pracowitości naszych
Aljaferia – widoki niesamowite

Pałac Aljaferia to zdaniem wielu najpiękniejsza budowla Saragossy, wspaniałe dziedzictwo kultury muzułmańskiej w północnej części Półwyspu Iberyjskiego. To monumentalna budowla, która ustępuje jedynie wielkiej bazylice El Pilar. Jednakże jego wnętrza wprawią w zachwyt każdego. Przy okazji załapaliśmy się na produkcję lokalnego Master Chiefa. Warto nadmienić, że pałac Aljafería pochodzi ze średniowiecza, został on zbudowany w
Praktyki – nic dodać, nic ująć…

Drugi tydzień praktyk minął szybko. Już tradycyjne popołudnia spędzamy na spacerze, trzeba przyznać KTOŚ ma chodzone…, ale wracając do tematu pracy… Gdzie pracujemy? Różnie – jedni w centrum logistycznym firmy Martin Martin. Jest to sieć sklepów z szeroką gamą słynnych oliwek, można tu znaleźć słodycze, przekąski, orzechy, konfitury.Jest to koncepcja sklepu, gdzie można kupić od
Nasz sposób na Saragossę

Saragossa, mar, 07, 2016 Choć w sobotę zwiedzaliśmy Saragossę to mamy już plany na następny weekend – Madryt. Wracając do Saragossy to popołudnia, jak tylko była możliwość, spędzaliśmy na spacerach i zwiedzaniu zabytków miasta. Warto nadmienić, że jest to miasto, które świetnie połączyło stare z nowym. Zwiedzaliśmy miasto oglądając go z górnego pokładu autobusu, później
Aklimatyzacja w Saragossie

Saragossa, mar, 06, 2017 Wyruszyliśmy 5 marca 2017 do Hiszpanii. Aklimatyzowała – hotel ok., pogoda, niby ciepło, ale strasznie wietrznie. Lotnisko – autobus i już wieczorem byliśmy w Saragossie. Na pierwszy rzut oka miasto ładne i przyjazne. Zaczęliśmy od krótkiego zwiedzenia okolic i rozpoznania terenu, bo praktyki już od poniedziałku.Poniedziałek był początkiem praktyk. Dzisiaj pierwszy
Moje subiektywne spojrzenie na praktykę

Udział w praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+ w Parma był dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Od pierwszego dnia pracy w zakładzie mogłem zobaczyć, jak wygląda organizacja pracy we włoskim środowisku zawodowym. Zostałem bardzo życzliwie przyjęty przez pracowników, którzy chętnie tłumaczyli mi wykonywane zadania i pomagali wdrożyć się w nowe obowiązki. Podczas praktyk miałem okazję wykonywać
Jak to jest z tymi praktykami…

W ramach programu Erasmus+ odbyła się wizyta opiekunów praktyk zawodowych w zakładzie pracy, gdzie swoją praktykę odbywały uczennice z techniku eksploatacji portów i terminali. Celem wizyty było monitorowanie przebiegu praktyk, ocena warunków odbywania stażu oraz współpraca z pracodawcami przyjmującymi uczestników mobilności. Podczas spotkań z przedstawicielami zakładu pracy omówiono zakres wykonywanych przez uczniów obowiązków, stopień realizacji
Niesamowita Florencja

Czwarty tydzień pobytu we Włoszech rozpoczęliśmy niedzielną wycieczką do Florencji. Zmiana czasu na letni przyczyniła się do tego, że niektórzy dosypiali w pociągu. Wyruszyliśmy z dworca w Parmie i po dwóch przesiadkach dojechaliśmy na miejsce, gdzie czekała na nas pani przewodnik.Zwiedzanie zaczęliśmy od katedry Santa Maria del Fiore z największą ceglaną kopułą na świecie. Z
Reggio nas zaskoczyło

Reggio, mar, 07, 2017 W sobotę o godz. 10.20 grupa zameldowała się na stacionale (dworcu głównym) w Reggio, gdzie czekał już Nunzzio, przedstawiciel partnera zagranicznego, który miał oprowadzić nas po miejscowości. ,,Mała mieścina – tak o tym miejscu myśleliśmy wcześniej, okazała się pięknym, tętniącym życiem miastem z dużą ilością zabytkowych, pochodzących z XIII i XVI