Reggio nas zaskoczyło

Projekt:

Reggio, mar, 07, 2017

W sobotę o godz. 10.20 grupa zameldowała się na stacionale (dworcu głównym) w Reggio, gdzie czekał już Nunzzio, przedstawiciel partnera zagranicznego, który miał oprowadzić nas po miejscowości.

,,Mała mieścina – tak o tym miejscu myśleliśmy wcześniej, okazała się pięknym, tętniącym życiem miastem z dużą ilością zabytkowych, pochodzących z XIII i XVI w. budowli. Nas jednak najbardziej interesował wiek XIX, gdyż wtedy, w tym mieście Józef Wybicki napisał hymn Polski rozpoczynający się słowami: ,,Jeszcze Polska nie umarła…” Tak po wizycie w Reggio mówiła Jagoda, natomiast Damian – „Każdy, nie tylko Polak, kto przebywa w regionie Emilia powinien poświęcić dzień na zwiedzanie Reggio.
Jest tu dużo fantastycznych budowli, które do tej pory mogłem podziwiać na obrazkach w książkach z historii lub języka polskiego. Dominuje styl romański, ale jest też wiele kościołów w pysznym stylu barokowym. Lubię przepych baroku. A jeszcze bardziej lubię jeść! Otóż to! Nunzzio zaprosił nas na znakomitą pizzę. Wieczorem, syci i pełni wrażeń, wróciliśmy
do hotelu.

Zabacz również inne wpisy z projektu

Barcelono witaj, Hiszpanio żegnaj…

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Jeden dzień z życia opiekuna grupy

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Aljaferia – widoki niesamowite

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Praktyki – nic dodać, nic ująć…

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Nasz sposób na Saragossę

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Aklimatyzacja w Saragossie

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Moje subiektywne spojrzenie na praktykę

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Jak to jest z tymi praktykami…

Projekt: Europa dla LZN II

zobacz więcej
Niesamowita Florencja

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej
Europa dla LZN

Projekt: Europa dla LZNzrealizowane projekty

zobacz więcej
Dwa kraje – dwie praktyki

Projekt: Europa dla LZN

zobacz więcej