Saragossa, mar, 07, 2016
Choć w sobotę zwiedzaliśmy Saragossę to mamy już plany na następny weekend – Madryt.
Wracając do Saragossy to popołudnia, jak tylko była możliwość, spędzaliśmy na spacerach i zwiedzaniu zabytków miasta. Warto nadmienić, że jest to miasto, które świetnie połączyło stare z nowym. Zwiedzaliśmy miasto oglądając go z górnego pokładu autobusu, później byliśmy w Museo de Ciencias Naturales i zobaczyliśmy wystawę sztuki współczesnej. Museo de Ciencias Naturales swoje początki powstania wiąże z wiekiem XIX i wiąże się z osobą Rodrigo Boteta, któremu muzeum zawdzięcza najważniejszą kolekcję w Europie Południowej. Ta kolekcja składała się z ponad piętnastu szkieletów wymarłych zwierząt żyjących w Pleistocenie w Ameryce.
Saragossa to połączenie starego z nowym, widać to wszędzie – nowoczesna sztuka w zabytkowych wnętrzach, futurystyczne budynki obok barokowej i średniowiecznej zabudowy. I wszystko ze sobą współgra.



