W tym roku z praktyk zagranicznych realizowanych w ramach Programu Erasmus+ skorzystało 45 uczniów, po 15 osób w trzech krajach: w Hiszpanii, na Malcie i we Włoszech.
Łącznie w praktykach wzięło udział: 17 techników mechatroników, 13 techników logistyków i 15 techników eksploatacji portów i terminali.
Staże zawodowe zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ stad udział uczniów w projekcie był bezpłatny. Ze środków projektu sfinansowano także przygotowanie pedagogiczne, kulturowe, językowe oraz drobne prezenty.
Praktyki odbywały się w firmach branżowych, łącznie 19 różnych zakładów pracy: 7 firm we Włoszech, 7 na Malcie i 4 w Hiszpanii.
