Jak pracuje się w Hiszpanii…

Projekt:

Patrząc z perspektywy miesiąca spędzonego w Hiszpanii, muszę stwierdzić, że warto było odbyć te praktyki w innym kraju niż Polska. Przede wszystkim programu Erasmus+ to doświadczenie rozwijające zarówno zawodowo, jak i osobowo. Praca w Hiszpanii pozwoliła mi poznać inne standardy organizacji pracy, kulturę zawodową oraz nowoczesne rozwiązania stosowane w firmie, której pracowałem Mój pracodawca otoczył nas opieką, starał się stopniowo wdrażać do wykonywanych przez nas obowiązków.

Najważniejszym okazało się możliwość pracy w rzeczywistych warunkach zawodowych, gdzie konfrontowałem swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. Niektóre sytuacje mnie zaskakiwały, jak choćby długa przerwa obiadowa.

Dużym atutem praktyk była możliwość codziennego kontaktu z językiem obcym – tak hiszpańskim jak i angielskim. Muszę stwierdzić, że zwiększyła się moja sprawność w bezpośrednim kontakcie, zwłaszcza, że pracowałem w wielokulturowym środowisku. W hiszpańskich zakładach pracy dużą uwagę zwraca się na atmosferę współpracy, komunikację oraz pracę zespołową.

Miesięczne praktyki Erasmus+ dały mi też możliwość usamodzielnienia się, zmusiła do poprawy własnego sposobu organizowania czasu, gospodarowania finansami, a także koegzystowania w grupie – okazało się, że w cale nie jest to takie łatwe, jak nam się wydawało to w czasie warsztatów kulturowych. Więc to kolejne doświadczenie wyniesione z praktyk.

Marcin 

Zabacz również inne wpisy z projektu

Wycieczka do Huesca.

Projekt: Europa dla LZN II

zobacz więcej
Z pamiętnika bolońskiego opiekuna…

Projekt: Europa dla LZN II

zobacz więcej
Daniel o praktyce

Projekt: Europa dla LZN II

zobacz więcej
Ekipa z Bolonii

Projekt: Europa dla LZN II

zobacz więcej
Masze spotkanie z Maltą

Projekt: Europa dla LZN II

zobacz więcej
Tytułem wstępu

Projekt: Europa dla LZN II

zobacz więcej
Europa dla LZN II

Projekt: Europa dla LZN IIzrealizowane projekty

zobacz więcej