Półmetek praktyk – czyli z wizytą w zakładach pracy.
Drugi tydzień stał pod znakiem wizytowania miejsc, w których młodzież odbywa swoje praktyki. Opiekunowie z Bolonii Grzegorz Krzak i Cezariusz Markiewicz byli m.in. w Maison du Monde Rizzoli /ekskluzywny sklep meblowy w centrum Bolonii/. Tutaj praktyki mają dwaj Mateusz, Szymon i Patryk, natomiast w warsztacie motocyklowym są Mechanicy – Maciek i Oskar. W firmie MCM di Bottura Italio & C. na cnc praktykę odbywają Adrian i Tomasz /Mechatronicy/. Zakład zajmują się produkcją i sprzedażą wszelkich akcesoriów wędkarskich.
Zapytani uczniowie stwierdzają, że są zadowoleni z nowych doświadczeń, natomiast pracodawcy chwalą młodzież za ich punktualność, zaangażowanie i komunikatywność.
Podobną opinię usłyszeli opiekunowie Grupy z Saragossy /Magdalena Kuśmierska i Arkadiusz Nowak/, młodzież chwalona był za rzetelne wykonywanie poleconych im zadań. Pracodawcy zauważyli, że świetnie idzie im porozumiewanie się w języku angielskim z innym pracownikami.
Najważniejsze zawsze są doświadczenia, które wynosi się z każdej sytuacji – a tych nasza młodzież ma wyjątkowo dużo. Poza umiejętnościami zawodowymi mają również szansę na podnoszenie swoich umiejętności językowych i ogólnie rzecz ujmując życiowych.