Na temat swoich praktyk wypowiedzieli się sami uczniowie:

“Bardzo im się spodobało nasze miejsce pracy: sklep Maison du Monde przy jednej z głównych ulic Bolonii. Szczególnie zainteresował je dział z zabawkami dla dzieci. Coś nam się wydaje, że to nie była ich ostatnia wizyta u nas.”
Autorzy: Mateusz Jurczak, Szebesczyk Mateusz, Patryk Mazur i Budyka Szymon
“Dzięki ,,Europa dla LZN V” projektowi realizowanemu przez Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu i finansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ pracujemy już trzeci tydzień w rodzinnej firmie logistycznej w Saragossie w Hiszpanii. Do głównych zadań należy do nas przygotowanie i etykietowanie towaru oraz kompletowanie wysyłek. Poprzez trening praktyczny zdobywany doświadczenie zawodowe oraz przygotowujemy się do egzaminów.”
Julia i Wiola
“Od trzech tygodni pracujemy w firmie Cafės El Criollo gdzie zajmujemy się konfekcjonowaniem herbaty oraz kakao ale w szczególności kawy. 23 marca złożyli nam wizytę w pracy nasi opiekunowie. Miałyśmy okazję pokazać wszystkie czynności jakie wykonujemy pod okiem czujnego kierownika produkcji Victora. Dzięki ,,Europa dla LZN IV” projektowi realizowanemu przez Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu i finansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ zapoznałyśmy się z procesem przygotowania, palenia, mielenia oraz paczkowania kawy w jednej z najbardziej popularnych firm produkujących kawę w tym regionie. Poprzez trening praktyczny zdobywany doświadczenie zawodowe oraz poznajemy tajniki przygotowywania kawy.”
Elisa i Kamila